Fotografie roku 2015

18.12.2015 ZŠ Dalovice

V pátek 18.12.2015 u nás vystoupil pěvecký soubor z Dalovic. Už několikátým rokem nás obšťastňují krásnými vánočními a lidovými písničkami. Všichni se rádi připojujeme zpěvem, občas i slza ukápne.A tak přejeme všem pěkné vánoce a příjemné vánoční svátky, do nového roku hodně zdraví, štěstí a lásky.

9.12.2015 ZUŠ Pastelka

Ve středu 9.12.2015 u nás vystoupily děti ZUŠ Pastelka pod vedením p. Kurzveila. Naší jídelnou se linula příjemná hudba (na housle, basu i na dudy) doprovázena zpěvem lidových písní. Naši klienti zavzpomínali na své mládí, kdy spousta z nich také navštěvovala lidušku a učila se hrát na nějaký hudební nástroj

6.12.Mikulášská felinoterapie

V neděli 6.12.2015 pro nás uspořádala p.Hypšová ze Svazu chovatelů se svými dobrovolníky mikulášskou felinoterapii i se soutěžemi, panenkami a plyšovými medvědy. Do soutěží se zapojili všichni a dostali malé ocenění s čokoládovými tyčinkami. Nejvíce se líbilo lovení kapříků. Strávili jsme příjemné dopoledne a rozloučili jsme se s přáním pěkného adventu.

2.12.2015 Mikulášská nadílka

Ve středu 2.12.2015 se v našem domově konala Mikulášská zábava s malým občerstvením a hudebním doprovodem p.Zakonova na harmoniku. Jako host nás navštívil náměstek primátora pro sociální oblast p. Michal Kopal. Mikuláš, čert a anděl navštívili i jednotlivé klienty na pokojích. Strávili jsme příjemné odpoledne plné zábavy a mikulášských dárečků pro jednotlivé účastníky.

24.11.2015 Výstava paní Bartoňové

V úterý 24.11.2015 pořádala výstavu p. Bartoňová v našem domovu během dopoledne. Vystaveny byly všechny výrobky naší dílny, které tvořily těsně před adventním obdobím. Pocítili jsme, že vánoce už se blíží. Zpříjemnily nám to i první sněhové vločky venku.

23.11.2015 Výstava bižuterie

23.11.2015 se u nás pořádala dvouhodinová výstava bižuterie pod vedením p. Králové. Kousky to byly opravdu umělecké. A tak už jsme pomalu začali myslet na naše blízké a kupovat dárečky na vánoce a pro radost.

19.11.2015 Sportovní hry

V rámci nových aktivit jsme 19.11. uspořádali sportovní odpoledne a byli jsme mile překvapeni zájmem našich seniorek a seniorů. Ve třech disciplínách ( hod do bedny, šipky na suchý zip a golfové koulení)  se účastnilo  14 klientů, v součtu početně větší ženské družstvo jen těsně porazilo muže. Za 14 dní bude odveta.

18.11.2015 Vánoční výstava na magistrátu Mladá Boleslav

Ve středu 18.11.2015 se konala prodejní vánoční výstava na Magistrátu města. P. Bartoňová s p.Opolskou zde vystavovaly výrobky naší dílny, které se setkaly s velkým zájmem ze strany návštěvníků. Pomalu jsme se naladili na vánoční atmosféru a máme spoustu nových nápadů na naši výstavu v Domově seniorů.

12.11.2015 Viola

Dne 12.11.2015 u nás vystoupila skupina Viola z Olomouce. Pro velký úspěch u nás byla již poněkolikáté. Kulturní posezení proběhlo i za malého občerstvení, které nám připravily naše kuchařky. Akce se moc líbila.

 7.11.2015 Panenky

V sobotu 7.11. jsme strávili příjemné dopoledne při terapii s panenkami a naši kočičí favoritkou s p.Hypšovou a p.Hamáčkovou.

Další setkání plánujeme opět na příští měsíc.

6.11.2015 Výstava profesionálních výtvarníků

6.11.2015 jsme shlédli kolektivní výstavu profesionálních výtvarníků Mladé Boleslavi ve Sboru českých bratří. O výstavu je velký zájem. Trvá do 22.11., takže zkusíme vzít i další skupinku

Po otevření zrenovované zahrady Domu dětí a mládeže jsme navštívily jak kavárničku, tak i zookoutek s botanickou zahradou. Musíme pochválit nový vzhled zahrady. Od původního se opravdu změnil do krásy. Zpříjemnili jsme si takto nastávající podzimní dny.

Každé úterý u nás probíhá promítání filmů různého žánru na 3. patře ve 14.00. Od začátku postupně přibývá zájemců o tuto aktivitu

19.10.2015 8. taneční hodina s panem Veletou

19.10.2015 ve 14.00 na jídelně proběhly 8. taneční pod vedením p.Velety z Prahy. Akce se u nás pravidelně opakuje pro velký zájem.Tancuje se jak s chodítky, tak i na vozíčcích za doprovodu různého hudebního žánru. Od klasického až po moderní. Procestujeme takto celým stoletím a spousta z nás si zavzpomíná na své mládí a první taneční. Tímto chceme poděkovat p.Veletovi za velkou trpělivost a snahu zpříjemnit nám pondělní odpoledne

11.10.2015   72 hodin dobrovolnictví

V rámci projektu „72 hodin dobrovolnictví“ se u nás v neděli 11.10.2015 konalo dopoledne plné her ve spolupráci s dobrovolníky DDM Mladá Boleslav pod vedením p. Mrákotové Heleny. Hrálo se po patrech za účasti 21 klientů a 15 dobrovolníků, z nichž 3 předčítali našim klientům na pokojích z oblíbených knížek. Ujaly se nejčastěji hrané hry jako je Člověče nezlob se a Žolíky. Akce se pro velký úspěch u nás zopakovala druhým rokem a těšíme se na další spolupráci v dalším období.

      Děkujeme všem za příjemně strávené nedělní dopoledne.

  2.10.2015 Sbor českých bratří

V říjnu jsme měli možnost navštívit výstavu obrazů ve Sboru českých bratří s názvem „Fenomén umění“, kde vystavovali američtí, čeští a slovenští malíři

23.9.2015 Vinobraní s panem Hartmanem

Ve středu 23.9.2015 se u nás konalo vinobraní s p.Hartmanem, který nám hrál na klávesy a připomněl nám spoustu známých písní od táboráků i těch novějších. Jako hosta jsme uvítali vedoucího oddělení soc.služeb a humanitárních činností p.Mgr. Fryče ze Středočeského kraje. Za účasti zhruba 40. seniorů proběhlo příjemné posezení při vínečku a lehčím občerstvení. Někteří odvážní jednotlivci se pustili i do tance. Akce se všem velice líbila – máme na co vzpomínat.

19.9.2015 Felinoterapie s Českým rozhlasem

V sobotu 23.9.2015 proběhla v našem domově felinoterapie s p.Hypšovou za účasti p. Šťastné z Českého rozhlasu Praha. Na výpomoc přijeli 2 dobrovolnice z Prahy, 1 z Kladna a 1 z Mladé Boleslavi. Přivezli s sebou i vlastní kočky.Všichni jsme si to užili. A kdo zrovna neměl po ruce kočku, mohl absolvovat terapii s panenkami a plyšovými medvědy.Oblékání nám šlo pěkně od ruky. Je vidět, že už máme natrénováno. Akce proběhla v přátelském duchu. Ukončili jsme ji společným obědem v naší jídelně.Děkujeme všem zúčastněným za příjemné dopoledne a kuchařkám za dobrý oběd.

26.8.2015 Buřtování s panem Zakonovem

BUŘTOVÁNÍ PROBĚHLO VE STŘEDU 26.8.2015 ZA HUDEBNÍHO DOPROVODU NA HARMONIKU P.ZAKONOVA. POČASÍ NÁM PŘÁLO, STRÁVILI JSME VŠICHNI PŘÍJEMNÉ ODPOLEDNE PŘI OPÉKÁNÍ BUŘTŮ A VESELÝCH PÍSNIČKÁCH. NĚKTEŘÍ SE NÁM I ROZTANCOVALI. VŠEM ORGANIZÁTORŮM DĚKUJEME ZA SPOLEČNOU AKCI A JEJÍ PRŮBĚH. BUDEME SE TĚŠIT ZASE PŘÍŠTĚ.

1.8.2015 Terapie s panenkami a Teila

Celou terapii opět vedla p.Hypšová. Na výpomoc nám přišel p. Pavel Mikoláš, který u nás absolvuje praxi. Sl. Eva Holková dostala do péče naši stálici – slavnou kočku Teilu. Akce se všem líbila a těšíme se v příštím měsíci opět nashledanou. Možná už příjdou i koťata…

 

26.6.2015 Oceňování klientů

25.6.2015 Oceňování dobrovolníků

 Dne 25.6.2015 se konalo v Praze 1 v klášteře sv. Jakuba od 11.00-13.00 hod. oceňování dobrovolníků od 60 let a starších pod názvem DOBRÁ DUŠE 2014. Z našeho Domova seniorů byly navrženi na ocenění p. Brodská, p. Krišťanová, p. Jonáš a p. Horynová. Od 11-12 hod. proběhlo vyhodnocování zúčastněných dobrovolníků a zapojených organizací. Moderátorem programu byl p. Rosák, doprovázený pěveckým vystoupením. Všem byly uděleny sponzorské věcné dary od firmy Hartmann. Od 12-13 hod. se konal společný raut. Akce se všem velmi líbila, přálo nám i počasí. Takže směle do další činnosti a zase znovu za rok na viděnou v Praze na IV. ročníku.

20.6.2015 Posezení s panenkami

V sobotu se konalo společné posezení s panenkami na 3. patře pod vedením p.Hypšové a dobrovolnice p.Hamáčkové. Zúčastnilo se ho 14 klientek, které strávily dopoledne oblékáním panenek, vzpomínáním na své mládí a na své vlastní panenky. Vše proběhlo v příjemné atmosféře. Těšíme se zase na příští setkání.

19.6.2015 Detail 26X

 V pátek jsme využili návštěvy dobrovolnice p.Šafrové a vyjeli jsme s vozíčky na výstavu ve Sboru č.bratří, kde se konala výstava fotografií – DETAIL 26X. Zaměření je už v názvu – fotografie byly zaměřeny na detail a to jak v barvách, tak i v černobílém provedení, které má také své kouzlo.

15.6.2015 Osmileté gymnázium- Hra „O stvoření světa“

Dnes nám přišli zahrát hru „Stvoření světa“ studenti osmiletého gymnázia Mladé Boleslavi pod vedením p. REŠLOVÉ Miroslavy. Inspirací byl biblický příběh o Adamovi a Evě. Představení se líbilo – zúčastnilo se ho 27 klientů. Herci byly oceněni potleskem a sladkou odměnou.

11.6.2015 Výstava v Lysé nad Labem

Za podpory a pod patronací Středočeského kraje se ve dnech 11.-14.6. 2015 uskutečnil 14.ročník výstavy Senior-Handicap: aktivní život. Výstava se uskutečnila souběžně s květinovou výstavou Růžová zahrada na Výstavišti v Lysé nad Labem. Současně probíhal i lázeňský veletrh spočívající v soustředění informací o lázeňských pobytech v České republice. Výsledky tvůrčích činností, informace o lázeňských možnostech a spousta květin – od sazenic po speciální výpěstky a hlavně množství růží – to vše přilákalo – podpořeno pěkným počasím- řadu návštěvníků. Poskytovatelé sociálních služeb prezentují na této výstavě výsledky tvůrčí práce svých klientů. Z přiložených fotografií je evidentní, jak různorodé aktivity v jednotlivých domovech probíhají. Dům seniorů Mladá Boleslav se tradičně těchto výstav účastní a získává i ocenění v soutěži Šikovné ruce našich seniorů. Nejinak tomu bylo i v letošním roce – za tematickou expozici – cyklus čtyř ročních období: Jaro, Léto, Podzim , Zima, kolektivního díla seniorů, letos získali zvláštní cenu. Výstava je jedinečnou přehlídkou šikovnosti a zručnosti, dobrých nápadů a v neposlední řadě i inspirací do dalších dnů.

11.6.2015 Dopoledne plné her

 11.6.2015 se u nás konalo odpoledne plné her (člověče nezlob se a žolíky) za účasti 6 studentů z Domu mládeže. Utvořili jsme 7 družstev zhruba po třech hráčích. Na účastníky po hodinovém zápolení čekala sladká odměna za účast a blahopřání vítězům. Tímto chceme poděkovat za příjemně strávené odpoledne všem studentům.

 

30.5.2015 Felinoterapie

V sobotu 29.5.2015 proběhla OD 9:30- 11:00 felinoterapie za účasti 10 klientů DS. Pod vedením p.Hypšové pomáhala naše nová dobrovolnice na jednorázové akce p.Kohutková. Zúčastnila se i slečna Žáková. Hlavními členy byly samozřejmě opět kočky – nejstarší Teila a k tomu dvě mladá koťata. Akce se všem velmi líbila. Strávili jsme spolu příjemné dopoledne.

26.5.2015 Legionářský vlak

Na hlavní nádraží v Mladé Boleslavi dorazil Legiovlak, tedy unikátní pojízdná expozice představující 10 zrekonstruovaných vagonů čs. legionářů z let 1918-1020, kdy naši předci ovládli Transsibiřskou magistrálu v délce 7000 kilometrů. Dnes jsme tuto výjimečnou expozici navštívili i s našimi klienty. Legiovlak je přístupný zdarma zájemcům o vojenskou historii každý den ve všední dny od 8 do 18 a o víkendu od 9 do 19 hodin.

26.5.2015 Hasičské cvičení

Houkačky houkají, sirény vřeští po celém domově, co to znamená??? Že se zde koná  požární cvičení. Naši zaměstnanci vše zvládli na jedničku a celá akce se vyvedla 🙂

15.5.2015 Výstava Svět našimi smysly

V galerii Sbor českých bratří jsme společně s našimi klienty a dobrovolníky navštívili reprezentativní výstavu výtvarného oboru Základní umělecké školy v Mladé Boleslavi a pobočky v Bělé pod Bezdězem. Pod vedením výtvarných pedagogů Mirky Koubkové, Jarmily Novákové a Marie Tomášové se na výstavě představilo přes svá díla téměř 200 žáků a studentů školy ve věku 5 až 19 let. Už název výstavy prozrazuje, že jde o široké tematické uchopení světa všemi smysly, jehož se děti zmocňují též různými technikami. Byli jsme unešení, co vše se dá pomocí barev a emocí zachytit.

6.5.2015 VI.ročník Lyského pětiboje

Ve středu 6. května se družstvo Domu seniorů Mladá Boleslav ve složení V.Štěpánková,  E.Šulcová, M.Šimonová a J.Tobolka, podporovaní S.Kubíkovou, E.Holkovou a A.Guttlem, zúčastnilo  soutěže Lyský pětiboj. Účast Domu seniorů Mladá Boleslav byla premiérovým vystoupením, tato soutěž byla již 6.ročníkem. Vedení Domova seniorů Na Zámku, Lysá nad Labem, v čele s ředitelem  Mgr. Jiřím Hendrichem odvedlo pořádný kus práce při přípravě i organizaci celého soutěžního odpoledne, které se vedle bojově soutěžního ducha neslo i v duchu přátelství a společenské zábavy podbarvené dobrým jídlem a svěží hudbou, to vše v kulise krásného zámku a udržovaného parku. Účastníci zdárně obstáli v naplnění všech pěti disciplín:  Hádej, kdo jsem ( prezentace známé osobnosti  jako hádanka pro ostatní), hod třemi míčky na cíl –  „ tři rány do televize“, Kvíz ,    věšení prádla na čas a kreativní tvorba- prezentace domova. V klání devíti družstev si mladoboleslavští nováčci určitě ostudu neudělali a i když  tentokrát ještě nezvítězili, získali řadu podnětů a inspiraci do příštích dnů.

 

4.5.2015 taneční hodina s panem Veletou

Další, v pořadí již 5. taneční hodina s panem Veletou se opět setkala s velkým úspěchem. Na našich klientech byla vidět radost, kterou jim tanec přinášel. Jsme rádi, že si na nás pan Veleta dělá pravidelně čas, výsledky jsou velkolepé

27.4.2015 výlet do parku

Tohoto prosluněného dne jsme se vydali s vozíčky do krásně rozkvetlé aleje našeho výstaviště a na výbornou točenou zmrzlinu. Doprovázeli nás děvčata z Technické univerzity v Liberci, které v našem domově byly na praxi, a naše dobrovolnice, paní Šafrová. Všichni jsme si to moc užili.

23.4.2015 Skupina Viola Olomouc

Vystoupení nám již známé Olomoucké skupiny Viola se velmi líbilo. Klienti zpívali a po celou dobu si užívali hudebního vystoupení

18.4.2015 Felinoterapie

Akce se zúčastnilo celkem 10 seniorů z našeho domova. Paní Hypšové vypomáhalo 5 dobrovolnic

16.4.2015 Jarní procházka

Vyrazili jsme do víru velkoměsta. Prošli jsme se rozkvetlým výstavištěm a pak se usadili na kafíčko v příjemné kavárně u Mini zoo. Bylo to vydařené dopoledne 🙂

15.4.2015 Kytarové vystoupení

Netradiční zážitek připravil dobrovolník pan Michal Šrajer. Krásně zahrál několik písní na kytaru od hudebních velikánů. Několik seniorů při jeho vystoupení mělo při poslechu zavřené oči a jenom poslouchali. Velké poděkování tak patří i Ing. Kolínovi za fotografování po dobu akce, zachycené okamžiky jsou nádherné!

10.4.2015 Výstava „Egypt“

31.3.2015 Velikonoční výstava děl našich klientů na Magistrátu města Mladá Boleslav

25.3.2015 Vystoupení 5. ZŠ

25.3.2015 Velikonoční výstava Středočeského kraje

14.3.2015 Canisterapie

6.3.2015 Taneční hodina pod vedením pana Velety

22.1.2015 Artisté

15.1.2015 Hašlerovky, neboli Hašlerovy písně v podání pana Šedivého

12.1.2015 Tříkrálová sbírka

2.1.2015 Vystoupení divadelní skupiny HEČ (městský klub seniorů) pod vedením p. Červené