Podmínky přijetí

V případě projeveného zájmu použijte následující informace:

1.

Žádost a další informace o domově si můžete přijít vyzvednout osobně nebo si o ně telefonicky či písemně požádat na tel:326 718 623, 326 718 620 nebo níže uvedené adrese.

2.

K řádně vyplněné a podepsané žádosti do Domu seniorů Mladá Boleslav je třeba doložit:

 • Aktuální vyjádření registrujícího praktického lékaře (pouze na formulář zařízení, který je doložen k žádosti). Pokud je žadatel hospitalizován, je možné nahradit je vyjádřením ošetřujícího lékaře ve zdravotnickém zařízení a vyjádření obvodního lékaře dodat až před podpisem Smlouvy o poskytování služby.
  Žádost o poskytování služby, dokumenty a doklady k tomu náležející je třeba doručit přímo na adresu domova:Dům seniorů Mladá Boleslav, poskytovatel sociálních služeb
  Olbrachtova 1390/11
  Mladá Boleslav 293 01
  Tel. 326 718 623
  Fax: 326 718 630
  E-mail: srajerova@ddmb.cz
  Sociální pracovnice:Šrajerová Marcela, DiS.Případné dotazy k postupu vyřizování žádosti Vám sdělí sociální pracovnice domova.3.Po posouzení žádosti obdrží žadatel od Domu seniorů Mladá Boleslav zprávu o zařazení do seznamu zájemců o službu.

  4.

  Až se v našem domově uvolní místo a přijde na žadatele o službu řada , sociální pracovnice se spojí s žadatelem o službu či kontaktní osobou a dohodnou termín nástupu do domova.

  Žádost o poskytování služeb v Domově seniorů MB včetně formuláře Vyjádření lékaře naleznete v odkazu Ke stažení.

   

  SEZNAM VĚCÍ POTŘEBNÝCH PŘI NÁSTUPU DO DOMU SENIORŮ:

  Nutné a potřebné dokumenty:

  Tyto doklady :

 • občanský průkaz
 • rodný list (kopie)3.Potvrzení o bezinfekčnosti prostředí , z něhož přicházíte a zdravotní dokumentace od Vašeho obvodního lékaře. Také požádejte lékaře o písemný seznam léků , které užíváte a jejich zásobu na 1.měsíc.Po obdržení výzvy k nástupu do Domu seniorů se domluvíte telefonicky nebo při osobní návštěvě se sociální pracovnicí o přesném dni nástupu a ostatních záležitostech spojených s nástupem do zařízení.Doporučený orientační seznam oblečení:Společné:
  – osobní hygienické potřeby (mýdla, hřeben, žínky 7 x, kartáček na zuby nebo zubní protézu, pastu nebo jiný prostředek vhodný k hygieně dutiny ústní, krémy,…)
  – 8 ks ručníků
  – spodní prádlo min. 8 ks
  – svetr lehčí i teplejší, vesty 2 ks
  – župan
  – tepláková souprava, kdo ji běžně nosí (2 ks)
  – obuv letní i zimní, domácí obuv – bačkory 2 páry
  – kapesníky 12 ks, ponožky, šála, rukavice
  – kabát lehčí i teplejší (bunda)

  Ženy:
  – propínací šatové zástěry 5 – 6 kusů
  – halenky, trička pod šatové zástěry
  – domácí kalhoty 2 – 3 kusy
  – sukně 2 – 3 kusy
  – noční košile 5 – 7 kusů
  – šátky, punčochy dle uvážení
  – tmavé sváteční šaty

  Muži:
  – pyžama 5 – 7 kusů
  – košile 4 kusy lehčí a 4 kusy teplejší
  – kalhoty 2 – 4 ks
  – ponožky, čepice
  – společenský oblek

  Elektrospotřebiče . které si klient do domova přinese a řádně je zaeviduje při příjmu musí mít doklad o provedené elektrorevizi . Bez tohoto dokladu nebude jejich používání v zařízení dovoleno!