Slovo ředitele pro rok 2017

 

Vážení přátelé,

Rok utekl jako voda a na začátku toho  nového tradičně plníme hory papírů uzávěrkami, hodnoceními, zprávami, tabulkami, zkrátka tlustou čarou za rokem 2016.

Samozřejmě se snažíme, aby i při tom úřednickém shonu plynul život v Domě seniorů stále příjemně.

Chřipkové ohrožení i velké mrazy omezily procházky, o to důležitější jsou pravidelné „vnitřní“, moderně řečeno indoorové, aktivity. A těch je v naší nabídce celá řada pro skupinky i individuály: čítárna s knihovnou, dílničky s bohatým programem her, ručních prací a zpěvu, oblíbený trénink paměti a luštění, cvičení na židlích a nový program –sportovní odpoledne a taneční s panem Veletou.

Věřím, že i zimní dny tráví naši uživatelé spokojeně .

Každý rok se snažíme přijít s něčím novým a programově chystáme malá překvapení v podobě soutěží a seniorského sportu. Díky sponzorské podpoře jsme mohli pořídit i nové vybavení do koupelny a malý venkovní fitness.

V loňském roce jsme přijali ve stravování zásady tzv zdravé výživy. Ve spolupráci s výživovou poradkyní sledujeme především kalorickou hodnotu, rozumné, vyvážené a vhodné složení stravy tak, aby byla chutná, výživná ale i lehce stravitelná. Nejedná se přitom o dogma, ale o rozumný kompromis mezi přáním a zvyky klientů a zdraví prospěšnému složení stravy. I když se ne vždy setkáváme s porozuměním, kontrola hygieniků, do jejichž kompetence skladba jídelníčku rovněž spadá, nás ohodnotila jako velmi dobré! Chápeme, že změna špatných stravovacích návyků je záležitost dlouhodobá, nicméně vzhledem k věku i zdravotnímu stavu uživatelů nutná, proto klademe důraz na pestrost a sledujeme, která jídla „vítězí“. 

Spokojenost našich uživatelů vede i u zaměstnanců k pocitu uspokojení z dobře vykonané práce, a tak    celému domu seniorů i rodinným příslušníkům přeju klidný, příjemný a pohodový rok 2017. 

10710380_290173817842846_7697751549770727233_o

Ing Světlana Kubíková