Detašované pracoviště Na Celně

Toto pracoviště, náš nový přechodný domov, vzniklo 19.7.2021 díky probíhající nástavbě v Domě seniorů v Olbrachtově ulici. Snažíme se, aby život našich klientů byl stejně plnohodnotný, aby se jim dostávalo stejné kvality služeb i kulturního vyžití. Žít tu společeně s našimi uživateli budeme minimálně do konce roku 2022.

Přechodně je tu celkem ubytováno 31 uživatelů na jedno- či dvojlůžkových pokojích. Podobně jako v Olbrachtově ulici mají na pokoji vlastní koupelnu a záchod, TV, skříně, polohovatelnou elektrickou postel a noční stolek. Pokoje jsou slunečné, uživatel má prostor zútulnit si je podle sebe.

Ve vestibulu si mohou dát kávu a posedět se svými blízkými a přáteli.

Jídlo je sem ováženo z kuchyně v Olbrachtově ulici. Následně jej převezmou pracovnice kuchyňky, které jej nandají a s úsměvem rozvezou našim uživatelům. Stravovat se mohou na jídelničkách v přízemí a prvním patře. Těm, co to nezvládnou je jídlo servírováno přímo na pokoj. Chcete se dozvědět, co dneska máme dobrého? Klikněte SEM

O zábavu se zde stará náš věčně usměvavý aktivizační tým, který rozptyluje a naplňuje čas volnočasovými aktivitami jedince i skupiny našich obyvatel. Zajišťuje jim trénování motoriky v rukodělné dílně, trénink paměti, Sportovní hry, Kino, Cestománii, Mši …, ale i čtení knih a individuální činnost přímo na jejich pokojích.