Slovo ředitele

Vážení přátelé,
Naše martyrium  fungování společně s realizací  nástavby domova se skutečně chýlí ke konci.   K 1.2.2024 jsme zahájili činnost oddělení se zvláštním režimem, tedy zjednodušeně  Alzheimercentra.    Očekáváme předání nových prostor tak, abychom do konce dubna mohli lůžka obsadit. Probíhají intenzivní jednání s magistrátem Mladé Boleslavi nad dokončením některých   prací  z oblasti požární bezpečnosti. Město Mladá Boleslav má naplánováno na 12.3.2024 slavnostní otevření nové části budovy za účasti řady představitelů města, kraje, Nadace Škoda a Ministerstva práce a sociálních věcí, bude tedy v domově od 13.hod cca po dobu 2 hodin živo.
Druhou méně radostnou novinkou je navýšení plateb vycházejících ze zákonného ustanovení, od 1.4.2024. Nelehká hospodářská situace země má bohužel odraz i v sociálních službách. S ohledem na výši příjmů našich uživatelů jsme nevyužili plné povolené výše, ale pouze polovinu. Blíže budete seznámeni sociální pracovnicí.
Věřte, že se snažíme udržet kvalitu našich služeb přes cenové výkyvy a ušetřit Vás ekonomických starostí. Není to ani pro nás jednoduché   nalézt tu správnou míru mezi kvalitou a cenou.
Třetí zásadní novinkou je ukončení návštěv pana MUDr. Ďurčoviče na jeho vlastní žádost, přibírá další ordinace ( praktický lékař v Bělé) a návštěvy v našem domově ho zdržují. Uzavřeli jsme proto smlouvu se společností RESPIMED  a od 5.3.2024 bude u nás ordinovat vždy v úterý MUDR Tomáš Hlaváček.    O zdravotnickou péči je tedy nadále postaráno.   
Přeju klidné dny  a brzký příchod skutečného jara!


 
top